Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: piątek, 03 lipiec 2020   |   Kategoria: ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego   |   Przeczytano: 525

Komunikat z posiedzenia Zarządu Wojewódzkiego

1 lipca w budynku KWP w Gdańsku przy ul, Okopowej 15, odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. pomorskiego, podczas którego omawiane były tematy dotyczące spraw nurtujących środowisko policyjne oraz dotychczasową współpracę pomiędzy NSZZ Policjantów i stroną służbową.

W posiedzeniu po raz pierwszy z uwagi na Covid-19 uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, któremu przedstawiono poszczególnych Przewodniczących Zarządów Terenowych.

Podczas spotkania omówiono następujące kwestie:

Z uwagi na narastający hejt w stosunku do funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe Komendant Wojewódzki postanowił wspólnie z Zarządem Wojewódzkim stworzyć algorytm czynności w stosunku do funkcjonariuszy lub jego rodziny który spotykał się z hejtem. Efektem powstania wspomnianego algorytmu ma być: zapoznanie wszystkich funkcjonariuszy z algorytmem, zabezpieczenie materiału dowodowego, udzielenie wsparcia psychologicznego, zidentyfikowanie sprawcy i postawienie go przed wymiarem sprawiedliwości.

Kolejnym tematem który omówiono na posiedzeniu Zarządu było omówienie ścieżki kariery zawodowej, która zostanie wprowadzona od 1 sierpnia br. w której czynny udział będzie miał wiązek zawodowy.

Zarówno Komendant Wojewódzki nadinsp. Andrzej Łapiński jak i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. pomorskiego zadeklarowali wole wzajemnej współpracy.

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.