Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    

Kapelan

Praca policjanta jest jedną z najbardziej niebezpiecznych i stresowych. Wymaga wiele różnych predyspozycji: cierpliwości, uczciwości, łagodności, sprawiedliwości i odpowiedzialności. Policjant, który jest ciągle narażony na zetknięcie się ze złem i przemocą, potrzebuje "duchowych mocy", wewnętrznej duchowej siły, aby nie ulec złu i nie poddać się ciągłemu stresowi, który wyzwala agresję. Takie są mechanizmy przenoszenia zachowań i stanów uczuciowych z miejsca pracy na dom, rodzinę i najbliższych. Wiemy, że przemoc i alkoholizm jest też i w wielu rodzinach policyjnych. Oczywiście trzeba żebyśmy wiedzieli, kto może nam pomóc, szczególnie żonom i dzieciom. Są policyjni psycholodzy, jest również i ksiądz kapelan Bogusław Głodowski.

Ukończył on studium pomocy rodzinie, których problemem jest przemoc, alkoholizm i inne uzależnienia. W roku 1990 zostaje proboszczem nowo utworzonej parafii na Złotej Karczmie, będąc jednocześnie kapelanem oddziału prewencji. Parafia ta w większości składa się z rodzin policyjnych, a kontakt z policjantami w koszarach /razem już 14 lat/ - to wszystko dało ks. Bogdanowi sporo doświadczenia w zrozumieniu specyfiki policyjnej służby. Ważne jest, aby przezwyciężyć wstyd, kiedy dochodzi do nieporozumień, kłótni czy przemocy w rodzinie. Najbardziej cierpią dzieci, które w tej sytuacji, nawet małych nieporozumień małżonków, ojca i matki, biorą winę na siebie, popadają w poczucie winy. Nikomu nic nie mówiąc, a gdy to trwa jakiś czas powstają kompleksy, zamykanie się w sobie, nadpobudliwość emocjonalna, stany depresyjne, słabo się uczą, brak im skupienia. Tak nie musi być, nikomu niepotrzebne jest "cierpienie na siłę", co z tego, że zagryziemy wargi i nie okażemy tego, że coś nas boli, trzeba o tym mówić i przede wszystkim szukać profesjonalnej pomocy. Taką pomoc w sytuacjach trudnych, problemowych, małżeńskich i rodzinnych, dyskretną i fachową możemy uzyskać u ks. Bogdana.

2011-08-28 Odpust MB Częstochowskiej w Kaplicy Policyjnej w Gdańsku-Złotej Karczmie

http://www.adalbertus.gda.pl/galerie/2011-08-28_Odpust_Kaplicy_Policyjnej_Zlota_Karczma_Foto_Ks_Boleslaw_Antoniow/

 

Media

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.