Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: wtorek, 07 czerwiec 2016   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 769

Starogard Gdański - Policyjny Dzień Dziecka

W pierwszą niedzielę czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów i funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego zorganizowali otwarty dzień dziecka. Impreza odbyła się na placu przy ulicy Hallera. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży szereg konkursów i atrakcji.

W niedzielę 5 czerwca w Starogardzie Gdańskim Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz funkcjonariusze z miejscowej komendy zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka.

Było miasteczko ruchu drogowego, lunapark oraz pojazdy służbowe policji, straży pożarnej i pogotowia. Każde dziecko mogło choć na chwilę stać się prawdziwym policjantem. Do dyspozycji były kajdanki, tarcze, hełmy i pałki. Technicy policyjni pokazali w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców odciski palców. Przy motocyklach, radiowozach oraz robocie do rozbrajania ładunków wybuchowych ustawiały się kolejki oglądających. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli założyć alko lub narkogogle, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają zmysły. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz umiejętności przewodników i ich czworonogich partnerów. Miejscowi policjanci zaprezentowali jak psy poszukują ukrytych w aucie ładunków pirotechnicznych, rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie.

Oprócz malowania twarzy, pokazów sprzętu ratownictwa drogowego, jazdy na segwayu, zabaw i quizów na świeżym powietrzu, dzieci miały okazję przejechać się na klaczy o imieniu Sitka oraz kucu Gaja z Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii Patataj w Sucuminie. Rodzinny festyn z okazji dnia dziecka był również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu bezpiecznej jazdy rowerem. Rondo, przejścia dla pieszych, liczne znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna z miasteczka ruchu drogowego stawiały poprzeczkę na wysokim poziomie. Mimo to najmłodsi doskonale wiedzieli, jak zachować się na drodze. Przeprowadzono także konkurs rysunkowy pn. „Kolorowy Patrol”. Prace najmłodszych oceniali, artysta Józef Olszynka oraz nauczycielka PSP nr IV Pani Krystyna Kolasińska.

Były konkursy, quizy oraz nagrody i upominki. Atmosferę obchodzonego dnia dziecka wzbogacili muzycznie uczniowie i absolwenci starogardzkich szkół. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Media

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.