Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 03 styczeń 2024   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 771

Policjanci uzbierali 180kg karmy dla bezdomnych zwierząt

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim przekazali 180 kg karmy pracownikom miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Inicjatorem pomysłu byli przewodnicy policyjnych psów służbowych, których chętnie wsparli miejscowi funkcjonariusze oraz policyjne związki zawodowe. Ta szlachetna inicjatywa jest częścią działań Policji na rzecz pomocy bezdomnym i potrzebującym zwierzętom.

Na początku grudnia 2023 roku dwaj przewodnicy psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zainicjowali wśród funkcjonariuszy oraz pracowników swojej jednostki zbiórkę karmy na rzecz OTOZ Animals – miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Swoją cegiełkę do tej inicjatywy dorzucił również Zarząd Terenowy Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policji, przekazując środki finansowe na zakup karmy. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

28 grudnia br. z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wyruszył  specjalny radiowóz z darami do miejscowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dzięki zbiórce, której pomysłodawcami byli dwaj policjanci ze starogardzkiej komendy, udało się zebrać aż 180 kg pożywienia dla znajdujących się w potrzebie czworonogów. Karma dla zwierząt jest jednym z najważniejszych elementów do zagwarantowania im podstawowych potrzeb, właściwego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzięki temu wsparciu, starogardzkie schronisko dla bezdomnych zwierząt, będzie w stanie zapewnić swoim podopiecznym odpowiednie wyżywienie i opiekę.

Jesteśmy dumni z naszych policjantów, którzy zawsze są gotowi do niesienia pomocy i wsparcia w trudnych sytuacjach. W imieniu własnym oraz pracowników schroniska serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i pomogli w zebraniu tak potrzebnych produktów. Dzięki ofiarności darczyńców i inicjatywie organizatorów zwierzęta otrzymały niezbędną pomoc.

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.