Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: wtorek, 04 czerwiec 2019   |   Kategoria: ZT NSZZ Policjantów KPP Starogard Gd.   |   Przeczytano: 871

Starogard Gdański – Policjanci i strażacy dzieciom

W niedzielę 2 czerwca w Starogardzie Gdańskim Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów, funkcjonariusze z miejscowej komendy oraz strażacy zorganizowali coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka.

Były auta policji, straży pożarnej oraz motocykle służbowe i łódź motorowa. Do dyspozycji dzieci były kajdanki, tarcze, hełmy oraz pałki. Mnogość różnorakich atrakcji sprawia, że co roku ta starogardzka impreza z okazji Dnia Dziecka cieszy się dużym zainteresowaniem. W minioną niedzielę przygotowano dla uczestników między innymi dmuchańce, występy Uczniowskiego Klubu Sportowego „PIRAMIDA”, przeboje w wykonaniu zespołu „Czarna nuta”, maskotkę Mrówka, alko gogle, ściankę wspinaczkową, pokazy umiejętności psów policyjnych oraz sprzęt strażaków niezbędny podczas ratowania ofiar wypadków drogowych.

Technicy policyjni pokazali, w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców odciski palców. Przy motocyklach i pojazdach służbowych ustawiały się kolejki oglądających. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie korzystali z gogli, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz umiejętności przewodników i ich czworonogich partnerów. Miejscowi policjanci zaprezentowali, jak psy poszukują ukrytych w aucie narkotyków, rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie. Rodzinny festyn z okazji dnia dziecka był również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych w konkursie rysunkowym pn. „Z Policją i Strażą czuję się bezpiecznie”. Prace najmłodszych oceniali, artysta Józef Olszynka oraz nauczycielka PSP nr IV Pani Krystyna Kolasińska. Policjanci i strażacy dziękują za tak liczny udział. Tłumy odwiedzających miejsce, w którym odbywała się impreza oraz każdy uśmiech dziecka były wielką nagrodą dla jego organizatorów.

 

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.