Witamy na stronie ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego
    |    
Dodano: środa, 31 październik 2018   |   Kategoria: Inne aktualności   |   Przeczytano: 825

Policjanci masowo poszli na L4 (artykuł koscierski.info)

Protest policjantów, którzy głównie walczą o podwyżkę wynagrodzenia i zmiany przepisów emerytalnych, przybiera na sile. Po wspólnej manifestacji w stolicy, nadszedł czas na masowe przejście na L4. W niektórych wydziałach kościerskiej komendy na zwolnieniu lekarskim przebywa 14 z 16 pracujących w nim funkcjonariuszy.

Najpierw na znak protestu stosowali pouczenia zamiast mandatów. Potem wyszli na ulice Warszawy. Gdy to nie przyniosło efektów, udali się na L4. Problem absencji funkcjonariuszy na służbie pojawił się też w Kościerzynie. Obecnie na zwolnieniu lekarskim przebywają między innymi wszyscy dzielnicowi oraz 14 z 16 funkcjonariuszy ruchu drogowego. Jak udało nam się dowiedzieć, braki można zauważyć też w innych wydziałach, a kolejni mundurowi zamiast na służbę udają się do przychodni.

- Z uwagi na ilość wakatów, jakie są w naszej komendzie, policjanci są przemęczeni nawałem pracy i zakresem obowiązkiem. Dlatego też korzystają z porad specjalistów. Do tego dochodzi jesienna aura, podczas której nie trudno o przeziębienie. Choroba nie wybiera. Nasze zdrowie jest najważniejsze. Jeśli my będziemy zdrowi i wypoczęci, to na pewno będzie to z korzyścią dla mieszkańców naszego powiatu. Lepiej będziemy mogli bowiem wówczas zadbać o ich bezpieczeństwo - przyznaje sierż. sztab. Daniel Chocha, przewodniczący związków zawodowych policjantów w KPP Kościerzyna. 

- Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby rząd spojrzał na nas przychylnym okiem, próbował dojść do porozumienia. W takim przypadku myślę, że policjanci, mimo choroby, podleczyliby się domowymi sposobami i przyszli do służby. To, jak jesteśmy traktowani przez osoby rządzące, ma na pewno wpływ na to, że policjanci korzystają z przysługujących im zwolnień chorobowych - podkreśla.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku uspokaja, że masowa absencja wśród funkcjonariuszy nie wpłynie na funkcjonowanie jednostki, jak i również trwającą właśnie akcję Znicz. Do Kościerzyny, jak i innych komend, kierowani będą między innymi policjanci z komendy wojewódzkiej. 

- Funkcjonariusze będą w pobliżu cmentarzy, jak i na drogach dojazdowych oraz na głównych arteriach naszego regionu. Będziemy dbać zarówno o bezpieczeństwo osób wybierających się na nekropolie, jak i mieszkańców. Faktem jest, że w tym roku odnotowaliśmy większą liczbę zwolnień lekarskich funkcjonariuszy niż w latach ubiegłych - informuje nadkom. Maciej Stęplewski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Zrobimy wszystko, żeby absencje w służbie nie wpłynęły na zabezpieczenie święta Wszystkich Świętych, w razie potrzeby do służby będą kierowani funkcjonariusze z pionów, którzy na co dzień nie zajmują się tego typu zabezpieczeniami np. funkcjonariusze z pionu logistycznego i kryminalnego. Komendy miejskie i powiatowe zostaną również wzmocnione funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, po oszacowaniu braków i potrzeb poszczególnych jednostek - podsumowuje. 

Przypomnijmy, że protest mundurowych trwa od lipca. Początkowo policjanci zamiast mandatów stosowali pouczenia, natomiast w październiku wyszli na ulice Warszawy. Łącznie Związki Zawodowe Służb Mundurowych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosowały siedem postulatów. Głównie stróże prawa domagają się podwyżek płac, płatnych nadgodzin, czy zmian w przepisach emerytalnych. 

Do sprawy będziemy wracać.

źródło: http://koscierski.info/wiadomosc,36716,Policjanci-masowo-poszli-na-L4-Koscierska-komenda-bez-funkcjonariuszy.html

P O L E C A M Y
Serwis internetowy ZW NSZZ Policjantów woj. pomorskiego stosuje pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na umieszczanie plików na komputerze użytkownika w celu poprawnego funkcjonowania serwisu. Dalsze przeglądanie serwisu bez zmiany ustawień traktowane będzie jako zgoda na użycie plików cookies.
CMS: Joomla.